• "Wszystkie dzieci zbierają elektośmieci"

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektośmieci". Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wsród dzieci oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Do akcji przyłączyli się strażacy z OSP Nr 3 w Pruchniku, za co bardzo dziękujemy. Zbieraliśmy zużyte komputery, drukarki, sprzęt AGD i RTV.

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

• 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki wraz z paniami również przyłączyły się do świętowania, przychodząc do przedszkola w kolorowych skarpetkach nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętym tym osobom. Święto" obchodzone jest na całym świecie od 2006 roku i jest uznawane za wyraz wsparcia dla osób z zespołem Downa i akceptacji dla ich odmienności.

• "DZIEŃ KOBIET"

• 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety- duże i małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom oraz swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, lizaków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli mili, uczynni i sympatyczni. Nie zabrakło sesji zdjęciowej w formie foto-budki oraz wystrzału konfetti. Święto kobiet, które corocznie obchodzimy to doskonały sposób na kształtowanie u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

• WALENTYNKI

• 11 lutego 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie obchodzili Walentynki. Zajęcia tego dnia ukierunkowane były na takie pojęcia jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Brali udział w rożnych przedsięwzięciach. Wyświetlony został film pt. „Tradycje walentynek na świecie”. Był również czas na odrobinę kreatywności w ramach zajęć plastycznych, gdzie zostały wykonane opaski na głowę. W tym dniu działała „Poczta Walentynkowa”, „Aniołki” rozdały kartki walentynkowe wykonane przez dzieci i uczniów. Muzyka i zabawa towarzyszyła podczas sesji zdjęciowej. To był bardzo udany dzień.

• Pomagamy

• SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE, PRACOWNICY NASZEJ SZKOŁY

Nasza Szkoła dołącza się do akcji pomocy Ukrainie organizowanej przez Urząd Miejski w Pruchniku z OSP Pruchnik 3. Zbieramy pieniądze, za które zakupimy produkty medyczne.

• Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy

• Dnia 01.03.2022 odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Pyrą - pracownikiem KRUS w Jarosławiu na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwie rolnym podczas pracy i zabawy. Prowadząca spotkanie wskazała miejsca w gospodarstwie rolnym w których występują największe zagrożenia wypadków ze względu na znajdujące się maszyny i urządzenia oraz hodowlę zwierząt. Omówiła również czynności, których nie można wykonywać w gospodarstwie rolnym poniżej szesnastego roku życia. Dzieci obejrzały film pt. ,,Gra o zdrowie i bezpieczeństwo" na podstawie którego dowiedziały się, jakie zagrożenia są w gospodarstwach rolnych i jak ich unikać. Zaprezentowała dzieciom miejsca w których bezpiecznie mogą się bawić. Wizyta przedstawicielki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z XII Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym dla dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy". Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie otrzymali też kolorowanki ,,Upadek to nie przypadek" oraz podkładki pod myszkę. Uczniom dziękujemy za udział w konkursie a Pani Małgorzacie Pyrze  za przekazanie tak cennych informacji i wskazówek.