• XXV JUBILEUSZOWY GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH PT. „PÓJDŹMY DO BETLEJEM”

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV Jubileuszowym Gminnym Przeglądzie Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych pt. „Pójdźmy do Betlejem”. Dziewczynki- siostry-Laura i Julia Szkoła zaśpiewały pastorałkę „Od serca do ucha”. Kornelia Tuleja złożyła tradycyjne życzenia świąteczno-noworoczne natomiast Ernest Nowak z oddziału przedszkolnego, wyrecytował tradycyjny wiersz „Chodzenie za szczęściem w Wigilijny poranek”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe zafundowane przez Centrum Sportu i Turystyki w Pruchniku. Do przeglądu przygotowywała Pani Izabela Szkoła. Zachęcamy do obejrzenia.                

          • KONKURS PLASTYCZNY TEATRZYK Z „BAJKI”

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym Teatrzyk z „Bajki”. Celem konkursu było: promowanie walorów wychowawczych literatury dla dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań literackich i artystycznych. Zadaniem dzieci było przygotowanie zestawu ilustracji do teatrzyku kamishibai na podstawie wybranego utworu Emilii Różańskiej, zawartego m.in. w zbiorach „Bajki” lub „Dla dzieci. Wiersze”. Wśród przedszkolaków wyróżnienie otrzymali Miłosz Horywnik, Hubert Jarosz oraz Alan Węgrzyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy !!!

            Izabela Szkoła

          • KOCHANA BABCIA I KOCHANY DZIADEK.....

          • Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka z uwagi na panującą pandemię przybrał wyjątkową formę, a co najważniejsze – chwile te pokazały jak ważne są relacje rodzinne i jak wyjątkowe miejsce w sercach dzieci zajmują seniorzy. Nauczyciele w szczególny sposób uwrażliwili uczniów na to, jak wielką moc mają słowa. Zwrócili również uwagę, że są one najlepszym, najprostszym i najpiękniejszym sposobem, by wyrazić szacunek i wdzięczność za trud włożony w proces kształtowania charakterów młodego pokolenia. Życzenia, piosenki i wiersze prezentowane w tym roku w domach dominowały jako formy wyrażania miłości. Sprawdziła się fraza, że „Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu”. Ponadto dzieci w ramach zajęć na świetlicy Socjoterapeutycznej oraz z Oddziału Przedszkolnego przygotowały pomysłowe kartki.

            Zdzisława Dybisz-Kubas